הסיפור שלי

היי, אני שיר כהן מנדלוביץ הבעלים של שוגיה אפיית בוטיק ולשעבר שף קונדיטורית של מסעדת 416 הטבעונית.

את האהבה שלי לאפייה ולמתוקים גיליתי לפני המון שנים, למעשה מאז שאני זוכרת את עצמי אני מכינה עוגות ועוגיות, את ספר האפייה הראשון שלי קיבלתי כשהייתי בת 8. האהבה לאפייה עוברת אצלנו במשפחה מדור לדור, סבתא שלי הייתה אלופת העוגות המעוצבות בדורה וגם אמא שלי אשפית במטבח. בתור ילדה הייתי עומדת על שרפרף קטן לידה בזמן שהייתה מכינה עוגות, מתבוננת, לומדת, עוזרת ורק מחכה שתסיים כבר כדי שאוכל ללקק את מה שנשאר.

לאחר הצבא החלטתי לקחת את האהבה שלי לאפייה צעד אחד ענק קדימה ונרשמתי ללימודי קונדיטוריה אצל אסטלה כיתת אומן לקונדיטוריה. התחלתי לעבוד כקונדיטורית, סיימתי תואר ראשון ובדרך גם בחרתי בחירה משמעותית מאוד, בחרתי בטבעונות. המעבר לטבעונות מבחינת האפייה היה קשה מאוד וגרם לי להפסיק לאפות במשך שנה. ואז בשנה האחרונה לתואר הלכה והתחזקה אצלי המחשבה שדווקא פה, דווקא מתוך הקושי הגדול יש לי כל כך הרבה מקום לחידוש וגיוון. בנוסף, העברת המסר של הטבעונות היה אחד הדברים שנמצאו בראש מעייני ולדעתי אין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר דרך הבטן.

אז יצאתי למסע מרתק של חקר חומרי גלם שעד לאותו רגע היו בגדר Big no no. הייתי כל כך מקובעת לעבודה עם חומרים חלביים עד כדי כך שלא הייתי מוכנה אפילו לשמוע על קינוחי פרווה. מהר מאוד הבנתי עם אילו חומרים אני לא מוכנה להשתמש כמו מרגרינה או שמנת צמחית, בעיני שניהם עושים עוול לקינוחים בגלל טעם הלוואי החזק שיש להם. החקר אחרי תחליפים (או כמו שאני קוראת להם משדרגים) הוביל אותי לחומרי גלם מעולים ובאמצעותם, יחד עם התמדה ויצירתיות אין סופית הצלחתי לפתח טעמים ומרקמים טבעוניים שלא נופלים מאף קינוח חלבי. הרגשתי שמצאתי את מקומי והקמתי את "שוגיה" ותוך זמן קצר החל שיתוף הפעולה המדהים עם 416 המעולה.

אני מחויבת לשירות לקוחות ברמה גבוהה, זמינות וסבלנות לכל שאלה ושאלה.

מבטיחה להמשיך ליצור, לגוון ובעיקר להיות הטעים הכי טעים בסביבה.

כל הזכויות שמורות לשוגיה אפיית בוטיק 2017 ©

052-8548379

Follow Us
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square